معنی اسم نیما

معنی اسم نیما

اسم نیما

معنی اسم نیما The meaning of Nima’s name

Nima's name
اسم نیما Nima’s name

اسم نیما یکی از نام های بسیار محبوب در دهه ۶۰ است. نامی زیبا، خوش آوا، کوتاه و با معنی زیبا که انتخاب خیلی از پدر مادر ها برای فرزند پسر بخصوص در دهه شصت بوده است. البته این اسم همواره در دهه های اخیر نیز برای نام گذاری اسم پسر مورد استفاده قرار گرفته و از جمله نام های با فراوانی متوسط بوده است. طبق تعاملاتی که با پدرمادر های ایرانی در این چندین سال داشتیم، دلیل حفظ محبوبیت این نام کوتاهی و خوش آوایی این اسم پسرانه ذکر شده است. معیارهایی که بیش از پیش مورد توجه مادر پدرها در انتخاب اسم کودک خود در نظر می گیرند.

در ادامه معني اسم نيما که در ریشه های مختلف معانی متفاوتی دارد را خواهید دید.

معنی نام نیما

نیما به فارسی یعنی نام آور و نامور. هم چنین معنی کسی که با دیگران به راستی، درستی و عدالت رفتار می کند نیز می دهد. نیما در گویش مازندرانی معنی کمان می دهد. نیما تخلص شاعر ایرانی (پدر شعر نو) علی اسفندیاری است زاده یوش است (نیما یوشیج). هم چنین نیما در زبان تبتی معنی خورشید می دهد.

ریشه اسم نیما

اسم نیما همانطور که در قسمت اسم پسر با ن گفتیم، نامی با ریشه فارسی و همچنین طبری (مازنی یا مازندرانی) است. البته ریشه تبتی هم برای اسم نیما ذکر شده است که معنی متفاوتی دارد. نیما به صورن Nima  و Nyima در تبتی به معنی خورشید است و اسمی مشترک بین دختر و پسر. نيما در عبری نیز اسم دختر است و به معنی بخشش و رحمت.

معنی اسم نیما

4.1/5 - (10 امتیاز)

104 نظر برای “معنی اسم نیما”

  1. اسم منو خونوادم ی اسم عربی انتخاب کردن اونم ب خاطر اعتقادات مذهبی قدیم ولی من بعد ها تلاش کردم ک اسمم رو ب اسم اصیل ایرانی تغیر بدم ک متاسفانه ثبت احوال اجازه نمیداد ولی اینقد رفتم اومدم چند سال ک تبصر خورد عوض کردم ب اسم نیما ک مورد علاقم بود والان ۲۷سالمه چندساله ک تغیر پیدا کرده کلی راضی هستم

  2. آفرین به حسن سلیقه شما من هم اسم پسرم را نیما گذاشتم که ۱۹ سالش شده .چون در روز نیمه شعبان به دنیا آمد همه فکر می‌کردند که باید مهدی باشه اما من نیما انتخاب کردم و الان هم خوشحالم که این اسم رو روش گذاشتم

  3. من از اسمه خودم خیلی خیلی رازی هستم و واقعا از پد رو. مادر خودم. خیلی تشکر میکنم
    اسمی با معنا های متفاوت

  4. منم دو اسمم اسم اولم و شناسنامه ایم سبحان و اسم دوم نیما اما اسم خودم که اسم اصیل ایرانی هست رو خیلی دوست دارم

  5. من از اسم خودم رازی هستم به نظر خدم اسم با وقاری است زنده باد هر کس نیما هست

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.