معنی اسم پانیسا

معنی اسم پانیسا

معنی نام پانیسا

معنی و ریشه دقیق اسم پانیسا

همانطور که در قسمت اسم دختر ایرانی با پ در وبسایت نام فارسی و هم چنین اینستاگرام نام فارسی دیده اید، اسم پانیسا یک اسم با ریشه فارسی و هندی است که چند سالی است به خاطر فراوانی کمی که دارد اسمی محبوب بین ایرانیان برای نامگذاری فرزند دختر به حساب می آید و به اصطلاح عام اسم دختر جدید هست.

در ادامه توضیحات تکمیلی درباره اسم پانیسا را خواهید خواند.

معنی پانیسا

اسم پانیسا یعنی چه؟

نام پانیسا همانطور که پیش از این در وب سایت نام فارسی گفته شد به معنای زیبا مانند آب. مرکب از پانی به معنای آب و سا (پسوند شباهت)؛ معنی صاف و زلال مثل آب هم برای پانیسا آمده است و شاید معنی بهتری باشد چرا که ویژگی صاف و زلال از خصوصیت های خاص تر آب هست. زیبا و با طراوت نیز برای معنی اسم پانیسا آمده است.

ریشه اسم پانیسا

همانطور که گفته شد نام پانیسا یک اسم دخترانه فارسی و هندی است. از آنجا که ریشه هندی برای این نام آمده است برخی معتقدند پانیسا ریشه سنسکریت هم دارد.

اسم پانیسا در ثبت احوال

اسم پانیسا مورد تایید ثبت احوال است و به معنی مانند آب، زیبا و با طراوت است.

فراوانی اسم پانیسا در ایران

آمار دقیق در مورد تعداد اسم پانیسا در ایران وجود ندارد اما همانطور که در بالا گفتیم پانیسا یک اسم با فراوانی کم هست. در ثبت احوال فراوانی پانیسا ۳۳۶۲ نفر ذکر شده است که متاسفانه این آمار از سال ۱۳۹۶ ثابت مانده است و بروز نشده.

تلفظ اسم پانیسا

تلفظ پانیسا به شکل Panisa است.

اسم های ایرانی هماهنگ و شبیه با پانیسا

اسم دختر شبیه پانیسا:

اسم مهسا، آنیسا، آتوسا، پرنیان، مهرسا، پارمیس و … اسم دختر با پ را ببینید.

اسم پسر هماهنگ با اسم پانیسا:

اسم پارسا، پوریا، سام، مهرسام، سامان و … اسم های پسر با پ را ببینید.

سوالات همراهان نام فارسی درباره نام پانیسا:

اسم پانیسا به چه معناست؟ اسم پانیسا دختر اسم پانیسا در ثبت احوال اسم پانیسا یعنی چه اسم پانیسا ایرانی اسم پانیسا یعنی چی اسم پانیسا در ایران اسم پانیسا به انگلیسی استیکر اسم پانیسا فراوانی اسم پانیسا در ایران اصالت اسم پانیسا تعداد اسم پانیسا در ایران اسم پسر که به پانیسا بیاد تعداد اسم پانیسا تاریخچه اسم پانیسا ترجمه اسم پانیسا تصاویر اسم پانیسا فراوانی اسم پانیسا در ثبت احوال

4.6/5 - (11 امتیاز)

50 نظر برای “معنی اسم پانیسا”

  1. اسم دختر منم پانیسا عشق منه من عاشق اسمس و خودش هیتم

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.