Niusha name meaning

معنی اسم نیوشا

نیوشا

معنی، ریشه و فراوانی (تعداد اسم) نیوشا در ثبت احوال ایران

معنی نیوشا Niusha name meaning

اسم نيوشا یعنی جاوید و جاویدان. واژه نوش (نیوش) در اسامی و زبان فارسی معنی جاویدان می دهد. علاوه بر این نیوشا در برخی منابع شنونده و شنوا نیز معنی شده است.

طرز نوشتن اسم نیوشا به انگلیسی. فراوانی اسم نیوشا. معنی اسم نیوشا در ثبت احوال. اسم نیوشا برای پروفایل. عکس نوشته اسم نیوشا به انگلیسی.

ریشه اسم نیوشا

اسم نیوشا ریشه فارسی دارد و نیوشا اسم اصیل ایرانی با ریشه پارسی است.

Niusha's name
اسم نیوشا Niusha

همانطور که گفتیم به طور کلی “نوش” در فارسی معنی جاوید و جاودان دارد. این واژه علاوه بر اسم نیوشا در نام های دخترانه و پسرانه دیگری هم به چشم می خورد. اسم های انوشا، انوشه، انوشیروان، نوش آفرین، نوشین و نوشا. برای مثال انوش و انوشا معنی جاودان و جاوید نیز دارد و معنی اسم نوشین را علاوه بر شیرین و گوارا، می توان جاودان معنی کرد. اسم های ایرانی متعددی هستند که معانی مشابه دارند. جاوید که خود اسم پسرانه است و مثلا اسم امیر که به تعبیری در زبان اوستایی معنی نامیرا و جاودان دارد. اسم مهرنوش و هم چنین مهرانوش (که اسمی خاص  زیبا برای دختران است) از این دسته نام های زیبای ایرانی هستند.

اسم نیوشا در ثبت احوال ایران

فراوانی نیوشا در ثبت احوال

تعداد اسم نیوشا در ثبت احوال حدود ۱۵٫۵۰۰ نفر است. گرچه این رقم اعلام شده از سوی سازمان ثبت احوال، از سال ۱۳۹۶ بروز نشده است. به طور کلی می توان گفت اسم نيوشا از اسم های دخترانه با فراونی متوسط (نه زیاد و نه کم) می باشد.

معنی نیوشا در ثبت احوال

نيوشا = (در قديم) شنوا، شنونده؛ ۲- (به مجاز) يادگيرنده، آموزنده.

اسم نیوشا به زبان انگلیسی برای پروفایل

طرز نوشتن اسم نیوشا به انگلیسی

نيوشا به انگلیسی به صورت Niusha درست تر به نظر می رسد. گرچه برخی دوستان معتقدند که نگارش انگلیسی این اسم دختر به صورت Newsha نیز درست است.

Niusha name English
عکس نوشته اسم نیوشا به انگلیسی

اسم های مشابه نیوشا

اسم های دختر و پسر زیبا با حرف ن کم نیستند. نام هایی که بیشترشان ریشه فارسی دارند و به نوعی ایرانی اصیل محسوب می شوند. این نام ها با اسم نيوشا تناسب دارند. برخی از این اسامی زیبا را در ادامه می بینیم.

اسم دختر که به نیوشا بیاد

نام های دخترانه نادیا، نازنین، شیوا، ویشکا، مهرنوش، نیاز، شاینا، دنیا، روشا و البته نوشا از جمله اسم های دخترانه متناسب با نیوشا هستند.

اسم پسر که به نیوشا بیاد

نام های پسرانه نیوان، نویان، شایان، شروین و نیما از جمله اسم های پسرانه متناسب با نام نیوشا هستند.

اگر به دنبال متناسب ترین نام ها با معیار های مد نظر خود هستید، قسمت مشاوره اسم را ببینید.

نظر شما درباره اسم نیوشا چیست؟ آیا این نام زیبا را برای دختر می پسندید؟

4.3/5 - (9 امتیاز)

7 نظر برای “معنی اسم نیوشا”

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.