اسم محمد

اسم های هماهنگ با اسم محمد

محمد

اسم محمد یکی از نام های پرکاربرد برای نامگذاری فرزند پسر در چند دهه گذشته در ایران و حتی در جهان بوده است. به طوری که این نام در دنیا نیز اسمی محبوب و با فراوانی نسبتا بالا به حساب می آید. برای مثال، روزنامه دیلی‌تلگراف چاپ لندن در گزارشی نام محمد را رایج‌ترین و محبوب‌ترین نام در میان مسلمانان انگلستان معرفی کرد. خیلی از همراهان NameFarsi.com در قسمت نظرات و اینستاگرام نام‌فارسی، درخواست پیشنهاد اسم های هماهنگ با نام محمد را از ما داشتند. لذا در این قسمت ضمن ارائه توضیحات کامل درباره این اسم پسر مذهبی، اسامی هماهنگ با محمد را معرفی می کنیم.

همه چیز درباره اسم محمد

معنی اسم محمد Muhammad

اسم محمد یک اسم مذهبی پسرانه با ریشه عربی است که در ایران بعد از اسلام رواج بسیاری داشته و دارد. نام پیامبر اسلام. همانطور که در قسمت اسم های پسرانه با م گفتیم، محمد به معنی ستوده شده و تحسین شده است.

ریشه اسم محمد

محمد از ریشه حمد به معنی ستایش است. خیلی از اسم های عربی که مرسوم در ایران هم هستند، ریشه از واژه حمد دارند. نام هایی نظیر حامد، محمود، احمد و حمید از جمله این اسامی هستند.

محمد
معنی اسم محمد

طراحی اسم محمد

عکس نوشته اسم محمد برای پروفایل (اسم نوشته نام محمد به فارسی)

محمد
اسم محمد

اسامی هماهنگ و شبیه به نام محمد

اسم های دخترانه مشابه محمد

مهسا، مهرسا، محنا، محیا، محدثه، مه لقا، مهناز، مهشاد، حنانه، هانا، مهرناز، مونا و قسمت اسم دختر با م را ببینید.

اسم های پسرانه مشابه محمد:

حامد، مهدی، مهدیار، مهیار، هامون، محمود، احمد، مهریار، مانی، مهرشاد، مهرزاد و قسمت اسم پسر با م را ببینید.

اسم های ترکیبی با نام محمد

اسامی محمدرضا، محمدعلی، محمدحسن، محمدحسین، محمدفاضل، امیرمحمد، محمدصادق، محمدجواد، محمدباقر، محمدامین، محمد مهدی و … که همگی اسم های پسرانه مذهبی به حساب می آیند.

اسم محمد به انگلیسی

عکس اسم محمد به انگلیسی برای پروفایل Mohammad name. (طراحی عکس نوشته و اسمنوشته نام محمد). البته درباره نوشتار اسم محمد اختلاف نظر هست و اعراب آن را در انگلیسی به شکل Muhammad می نویسند. برای اطلاعات بیشتر قسمت نوشتار درست نام ها در انگلیسی را ببینید.

Mohammad name
اسم محمد به انگلیسی

اسم محمد در لغت نامه دهخدا

محمد در کتاب لغت نامه دهخدا بیش از ۶۹۰ بار به عنوان اسم خاص (نام افراد) آمده است.

اسم محمد در ثبت احوال ایران

فراوانی اسم محمد در ثبت احوال

تعداد اسم محمد در ثبت احوال ایران ۲۶۲۳۶۴۹ نفر است. که البته این رقم از سال ۱۳۹۶ تا به امروز به روز نشده است. اما محمد از جمله نام های با فراوانی خیلی زیاد در ایران است.

معنی اسم محمد در ثبت احوال ایران

محمد: در لغت از واژه “حمد” بخاطر کثرت حمد و ستایش خداوند است محمد آخرین فرستاده خدا، نام پیامبر گرامی اسلام (ص) است که خُلق عظیم آفرینش و جمیع انبیاء و اولیاء در او جمع شده است.
“و انک لعلی خلق عظیم” رسول خدا (ص) فرمود: هر گاه بر فرزندتان نام “محمد” نهادید او را گرامی بدارید و در مجالس برایش جا باز کنید و بر او چهره در هم نکشید و نیز فرمودند:

“هیچ سفره ای نیست که بر آن کسی به نام احمد یا محمد حاضر شود جز اینکه آن منزل دو بار در روز تقدیس می شود هر کس را نام “محمد” باشد و حرمت آن در میان خانواده حفظ شود و با ذکر نام “محمد” همه بانک صلوات سر دهند، خداوند متعال اعضای خانواده را در درجات عالی بهشت مسکن می دهد تا جایی که فرشتگان از درخشش نور آنها مبهوت می شوند.

همچنین کسانی را که نام “محمد” است اعمال آنها گم نمی شود و همواره مورد ستایش و تکریم مردم واقع می شوند و هرکس به “حمد خدا” مداومت نماید و شکر این نامگذاری را بجا آورد خداوند متعال او را از لغزش ها مصونیت می بخشد و شوق عبادت و ریاضت را در او تقویت می کند و در روز قیامت در صف امت محمدی (ص) قرار می گیرد و از شفاعت آن بزرگوار بهره مند می گردد. همچنین عظمت نام “محمد” به حدی است که صاحبان این نام از سوی فرشتگان حفاظت می شوند.

طراحی اسم محمد
اسم محمد

نظرسنجی اسم محمد

اسم محمد قشنگه؟

نظر شما درباره اسم محمد چیست؟ آیا این نام را می پسندید؟ در قسمت نظرات دیدگاه خود را درباره این اسم زیبا بنویسید.

منابع

 1. وبلاگ نام فارسی، نوشته دکتر نیکزاد، مقاله ۴۹
 2. لغتنامه دهخدا: محمد.
 3. ویکیپدیا: محمد.
 4. ثبت احوال ایران.
4.2/5 - (40 امتیاز)

72 نظر برای “اسم های هماهنگ با اسم محمد”

  1. برات متاسفم
   زیباترین اسمی ک خداوند برای بهترین بندش انتخاب کرده

   38
   9
  2. کسی که از پیامبر مهربانی ها متنفره باید فکری به حال خودش بکنه

   26
   6
  3. با سلام دوست عزیز
   جسارتا ..رم به دهانت که به ائمه توهین میکنی

   11
   9
   1. غلط کردی بیشعور درباره اسم آقا امام اول اینگونه صوبت نکن.

    1
    0
   1. هر کی به اسم محمدحسین میشناسم رفته آمریکا. خیلی باحاله. هر کی ادعای مسلمونیش می شد و سینه میزد و مرگ بر آمریکا می گفت خودش رفته آمریکا به مردم ایران می خنده بعد.

    7
    8
  4. شاید تو از ی محمد دیگه ضربه خوردی برا همین بدت میاد ولی محمد قشنگترین اسم دنیاست

   11
   5
  5. صاحب همین اسمی که ازش تنفر داری دنیارو نجات داد، کجای کاری؟ برو خودتو پیدا کن تا ذهنت از این بیشتر معیوب نشده . الحمدلله سواد که داری. حداقل ببین قدمت اسم خودت چقدره و قدمت اسم زیبای محمد چقدره.

   8
   6
  6. یه نفر از اسم محمد بدش میاد خوب سلیقه ایه
   ممد ها چقدر بی فرهنگ تشریف دارید
   بنده هم آدم درست حسابی با اسم محمد ندیدم خدایی
   نمونه اش مسئولین و اختلاس گرها و دروغگویان دولت و حکومت

   8
   7
   1. نخاله‌ها جامعه ت هر جا چندتا از شماها متاسفانه مثل قارچ پیداتون میشه. هر چقدر هم روتون سیفون میکشند انگار ن انگار. اینجا جا بحث سیاسیه اخه ..؟

    0
    2
   1. باعث افتخاره که اسم پدربزرگ و پسرم هست بماند که عموش هم محمد بود ولی من اصرار داشتم محمد باشه من به نیت پیامبر (ص) توی بارداری این اسم رو نذر کردم قبلش می خواستیم آراد بزارم ولی الحمدالله که محمد گذاشتیم این افتخاره برای ما.. ان شاالله پیامبر شافی ناجی و نگه دارش باشه شما هم بگذارید چون بیمه رسول الله کردید فرزندتون رو

    4
    0
  7. شهید سلیمانی تو را در آن دنیا نابود می کند . محمد یعنی سپاه اسلام که رشادت ها کرد و شهادت ها داشت .
   محمد دنیا را نجات داد مگر نمی بینید همه چیز خوب است به خصوص در ایران اسلامی و کشورهای عربی که غربی ها کمثل ندیمه ما هستند.

   2
   6
  8. تو ** خوردی تو باید تنفر از خودت داشته باشی که هر ساعت زیره یکی خوابیدی **** اندازه موهای سرت هر روز توی خونه خاله داره میدی اونم بخاطره ۱۰۰ هزار که پنجا تومنش به تو میرسه پس دیگه ** نخور برو که خاله منتظرت است

   1
   6
 1. اللهم صلی علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم

  ****تا کور شود هر آنکه نتواند دید

  10
  7
  1. محمد اسم‌ جهانی اگه دنیا به اخرت برسد محال این اسم قدیمی بشه

   6
   3
   1. تو همین سایت محبوبترین اسم های بین المللی رو جستجو کنید، محمد هم جزو این اسمهاست، خیلی اسم برازنده و قشنگیه ♥️♥️

    6
    5
 2. سلام اسمی میخوام که با محمد شروع بشه چون همسرم محمد رضاست

  1
  2
  1. اسم محمد مهدی، محمد امین، محمد طاها، محمد ابراهیم.. ❤ نتیجه داشتن پسر در فامیل

   1
   1
  1. برو بابا. تو با اسم مشکل داری یا با شخص. حداقل به شعور کسی که برات این اسم زیبا رو انتخاب کرده که لیاقتش رو نداری، توهین نکن. افتاد

   0
   2
  1. با عرض سلام
   تخمی ترین اسم رو داریم شلیل جان . محمد جواد ظریف محمد باقر قالیبافت

   4
   0
 3. عاشق اهل بیت بودن و اسامی آنها رو گذاشتن موهبتی است که هر کسی شامل آن نمیشود

  5
  3
 4. حضرت محمد ص سردار دوجهانه شما کی باشی که خوشتون بیاد یانه روز قیامت اونه که شفاعت می‌کنه و چنان ارزشی داره که بر درگه ارزش خدا اسمشو با محمد نوشته هیچ معبودی بجز الله لایق پرستش و عبادت نیست و حضرت محمد نبی و فرستنده بر حق اوست

  3
  3
 5. ولی حضرت محمد نمیگه که به هم دیگه بخاطر اختلاف نظر فش بدین هر کسی یه نظری داره .هرکی از هر اسمی خوشش میاد همونو بزاره هیچ مشکلی. نیست .و هر کسی هم سرشو بکنه تو یقه خودش بعد به دیگران چیزی بگه.

  6
  0
  1. اما قرار نیست به ارزشها و مقدسات توهین بشه دوست گرامی.در ادبیات اسم محمد یه اسم خاصه و اشاره به یک شخص خاص و بارزش داره که همه ازش الگوبرداری میکنن و دوست دارن خودشون رو با این نام معرفی کنن

   1
   3
 6. سلام
  عالی ترین اسم در جهان اسلام محمد است
  کسانی که نقد میکنند متاسفانه مثل عربهای جاهل قدیم که در زمان پیامبر بودند و نتوانستند پیامبر را بشناسندو درک کنند در این زمان هم وجود دارند و باید مطالعات علمی و دینی خود را تقویت کنند

  3
  3
 7. فدای پیامبر رحمت و اسم قشنگش بشم
  در دنیا و آخرت بگردین زیباتر از نام اهل بیت نخواهید یافت، حداقل قیامت رومون بشه از اولیاء الله انتظار شفاعت داشته باشیم.
  خدا عاقبت هممونو ختم به خیر کنه. گمراهان و اینایی که با اسامی بی معنی و به قول خودشون جدید و شیک دنبال مدال افتخار میکردند رو هدایت کنه انشاءلله

  2
  2
 8. هر کس یک درود بر محمد و آل محمد بفرستد الله جل جلاله ده درود بر آن شخص میفرستد
  محمد (ص) تنها پیامبری است که برای امتش در روز قیامت دعا میکند که هر چه زودتر از روی پل صرات بگذریم و شفاعت امتش را میکند
  زیباترین نام محمداست الهم صلی علی محمد و علی آل محمد

  2
  2
 9. اسم محمد خیلی زیباست اسم عشق منم آقا مُحَمَد هست..

  0
  2
 10. اسم محمد یک اسم بین المللی زیبا وشیکه،وهیچوقت قدیمی نمیشه خیلی خوش آواست،تبریک به کسایی که اسم قشنگشون محمده,♥️♥️

  1
  1
 11. یک نفر نوشته از اسم محمد بدش میاد ببین چجوری محمد دوستان بهش توهین کردن! میگم احیانا این پیامبر صلح و دوستی تون با این برخورد خودتون مخالف نیست؟! شخصیت خیلی ها رو میشه با طرفداراشون تشخیص داد، افراد مذهبی مغز پوسیده هیچ درکی از تفاوت سلیقه ها یا آزادی بیان ندارن هرکی حرفی مخالف عقاید اونا بزنه سرشو میبرن… بر چه اساس محمد زیباترین اسمه؟ بر اساس دینی که داری؟ برای ۷ میلیاد غیر مسلمون دنیا هم زیبا ترین اسمه؟! آره منم از اسم محمد تنفر دارم از طرفداراش هم تنفر دارم..با این طرز برخوردتون و توهین های جنسی از همتون متنفرم!! اگه تو حق توهین داری منم حق توهین بدتر از اینا دارم!
  حالا گریه کن:)

  6
  2
  1. یاد پارسال افتادم بعضی‌ها هشتک میزدن من بی‌ناموسم!. میخواستم جوابتو بدم ولی دیدم تو گوش الاغ یاسین خوندنه. باشه تو راست میگی برو خوش باش

   1
   3
 12. عاشق اسم محمدم یک اسمی هست که به اسم خودمم میاد چهار حرفی و پر از معنی های زیبا
  زندگی با هر نامی قشنگه حتی اسم محمد

  0
  0

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.