خصوصیت متولد دی ماه

طالع بینی و خصوصیات مرد دی ماه

مرد متولد دی ماه

خصوصیات مرد و پسر متولد دی ماه

همانطور که در وبسایت نام‌فارسی و معنی نام ماه ها اشاره شد، در منابع زبانی ایران باستان معنی ماه دی این چنین است:

دی

واژه دی در اوستا داثوش یا دادها به معنی آفریننده، دادار و آفریدگار است و غالبا صفت اهورامزدا است و آن از مصدر (دا) به معنی دادن و افریدن است. در خود اوستا صفت دثوش (=دی) برای تعیین دهمین ماه به کار رفته است. در میان سی و روز ماه، روزهای هشتم و بیست و سوم به دی (آفریدگار، دثوش) موسوم است. برای اینکه سه روز موسوم به (دی) با هم اشتباه نشوند نام هر یک را به نام روز بعد می‌پیوندند. مثلا روز هشتم را (دی باز) و روز پانزدهم را (دی بمهر) و … علاوه بر این دی نام ملکی (فرشته ای) است که تدبیر امور و مصالح روز و ماه دی به او تعلق دارد.

در ادامه خصوصیت مردان دی ماهی و شخصیت شناسی متولدین مرد دی را خواهید خواند:

خصوصیات مرد متولد ماه دی

مرد دی ماهی و عشق

درباره پسر و مرد متولد ماه دی باید گفت که یک دو گانگی در امور عشقی او به چشم می خورد. به این ترتیب که با وجود آنکه سخت رویایی می باشد، سیاره زحل،‌ یعنی جرم سلوی که حاکم بر کردار و رفتار او است، مانند یک ترمز قوی جلوی ابراز احساسات وی را می گیرد. این سیاره به طور مداوم از او می خواهد که موجودی آرام،‌ اهل عمل و جدی باشد. این اعمال نقوذ که در واقع مغایر با خصوصیات ذاتی اوست، گاهی اوقات منجر به سر زدن کارهایی از او می شود که موجب تعجب اطرافیانش می گردد.

مرد متولد دی ماه در رابطه و ارتباطات

احتمالا اولین چیزی که در یک مرد متولد دی نظر شما را به خود جلب می کند، زبان نیش دار اوست، اما اندکی بعد می بینید که در این مورد نیز دوگانگی خاصی در اوست. به این ترتیب که متوجه می شوید کلمات و جملات ناخوش آیند او از روی قصد و نیت خاصی نیست و اندکی پس از آنکه یک چنین جملاتی از دهانش خارج شد، سعی می کند آن را رفع و رجوع کند. اگر بتوانید پا به خلوت درون یک مرد متولد دی بگذارید، با کمال تعجب در نهاد او موجودی می بینید سرشار از شادی و نشاط، و دستخوش رؤیاهای طلایی و آرزومند دستیابی به بی قیدی و آزادی های بی حد و حصر که همه این تمایلات و آرزوها به طور سربسته در وجود او مخفی مانده و به ندرت عرض وجود می کند.

پسر و مرد متولد دی ماه و جایگاه و مقام

در هفته ها و حتی ماه های اول آشنایی خود با یک مرد متولد دی این توهم به شما دست می دهد که رسیدن به منصب عالی را بر هر چیز دیگری ترجیح می دهد و اگر از وی پرسیده شود که بین شما (عشق) و یک مقام برجسته باید یکی را انتخاب کند بدون کوچکترین تردید مقام را انتخاب خواهد کرد، اما اگر فقط قدری حوصله به خرج بدهید،‌ خواهید دید که قضاوت شما تا چه حد اشتباه آمیز بوده است و در سینه او چه قلب گرم و عاشق پیشه ای در حال تپیدن است. پس از پی بردن به حقیقت امر بهتر است به آنچه که دستگیرتان شده اکتفا کنید. به عبارت دیگر هرگز انتظار نداشته باشید که گفتار و رفتار وی نشان دهنده این انتخاب درونی باشد زیرا مرد متولد دی کمتر به عشق خود اعتراف می کند. در حقیقت سیاره زحل با قدرت خود هرگز اجازه نخواهد داد که اعترافات صادقانه بر زبان متولد دی ماه ظاهر بشود و اندیشه ها و تمایلات باطنی او آشکار گردد.

مرد متولد دی چنین وانمود می کند که اصلا نیازی به تعریف و تمجید ندارد و حتی به هنگام شنیدن تعریف و تمجید هم به شدت مانع از ظاهر شدن رضایت خاطر و شادمانی عمیق خویش می گردد، اما حقیقت این است که او با تمام وجود خواهان آن است که مرتبا به وی بگویید که چه مرد خوب، باهوش، خوش قد و قامت، خواستنی و جالبی است.

دی ماهی و ثروت

مرد متولد دی جاه و مقام را به ثروت ترجیح می دهد و قلبا مایل است مدیر کل و وزیر باشد تا یک بازرگان ثروتمند ولی گمنام. حتی ثروت برای او وسیله کسب قدرت و شهرت است.

boy of January
پسر دی ماه January Boy

تغییرات روحیه مرد دی ماهی

در زندگی مرد متولد دی نکته جالبی وجود دارد که منحصر به خود اوست و آن این است که در جوانی بسیار جدی است ولی به تدریج که پا به سن می گذارد،‌ نرم می شود تا جایی که در میانسالی، تبدیل به یک آدم خوش مشرب و اجتماعی می شود، به این ترتیب اگر شما همسر او هستید، با مشکل خاصی در زندگی خود مواجه هستید و از یک نظر مدار زندگی شما بر خلاف زنان دیگر در حرکت معکوس می چرخد، به این ترتیب که زنان دیگر باید در اوایل زندگی دندان روی جگر بگذارند و سر به هوایی های شوهر خود را تحمل کنند. به این امید که پس از پا به سن گذاشتن سر به راه و آرام خواهند شد، در حالی که شما درست برعکس در ابتدای زندگی خیالتان از بابت سر به هوایی و هوسبازی آقا کاملا راحت خواهد بود اما هر چه که آقا پا به سن بگذارد، خطر عاشق شدنش بیشتر است. او به طور حتم به شما پیشنهاد نخواهد کرد که ماه عسل خود را در پاریس بگذرانید، اما هیچ بعید نیست که سی سال بعد با اصرار از شما بخواهد که سفری به تاج محل هندوستان بکنید زیرا شنیده است که شب های مهتابی آن بسیار عاشقانه است.

او بر خلاف اغلب مردها هر قدر بیشتر پا به سن می گذارد، سرزنده تر و شاداب تر می شود و از این نظر مسیر زندگی شما در خلاف جهت اغلب زن های دیگر است. او هرگز در نقش یک عاشق دل خسته ظاهر نمی شود، اما شعله علاقه هرگز در دل وی خاموش نخواهد شد و این شعر حافظ که می گوید: “آتشی که نمیرد همیشه در دل ماست” درباره وی کاملا صادق است.

مرد متولد دی ماه و دوام عشقش

یک چنین حالتی لااقل از یک نظر بسیار خوب است و آن پیش نیامدن احتمال طلاق و جدایی در ده سال اول زندگی است. در سال های اول زندگی هیچ زنی به اندازه شما خیالش از جانب همسرش راحت نخواهد بود، اما البته این احتمال وجود دارد که بعدها فیل او یاد هندوستان کند که در این حالت نیز موضوع به دو دلیل بزرگ هرگز جدی نخواهد بود: اول اینکه در سنین میان سالی دیگر آن شور و هیجان جوانی در وی وجود ندارد و دوم اینکه مرد متولد دی واقعا عاشق خانه و خانواده خواهد شد، لذا الفت و هم بستگی خانوادگی مانع از بوالهوسی های مخرب و آزار دهنده وی می گردد.

علاقه مرد ديماهي به خانواده ای که در آن متولد و بزرگ شده است، نه تنها با ورود شما به زندگی از بین نمی رود بلکه کم هم نمی شود و خیلی به نفع شماست که سعی کنید نسبت به پدر و مادر و برادران او علاقه مندی از خود نشان دهید. البته این امکان وجود دارد که شما او را ظاهرا نسبت به خانواده خود بی تفاوت ببینید، به شما توصیه می کنم که گول این حالت ظاهری را نخورید و خدای نکرده زبان به بدگویی از خواهر شوهر و مادر شوهر باز نکنید و یا نسبت به آن ها بی توجهی و بی علاقگی از خود نشان ندهید، کافی است فقط یک اتفاق ناگوار برای کنترل یکی از اعضای خانواده وی روی بدهد تا ببینید چطور کنترل ظاهری خود را از دست می دهد و عشق پوشیده و باطنی وی ناگهان آشکار می شود.

همسر مورد علاقه مرد دی ماهی

مرد متولد دی به طور مطلق دختری را برای همسری انتخاب می کند که مادری نمونه و زنی خانه دار باشد. او در عین حال از زن خود انتظار دارد که خیلی خوش لباس و شیک و همیشه مرتب باشد. مطمئن باشید که اگر فقط یک روز سر و وضع شما مرتب نباشد یا در نهایت صراحت آن را مستقیما به رخ شما می کشد و یا با عکس العمل و به طور غیر مستقیم در رفتار و گفتارش اثری آشکار از اعتراض خود بدهید، یک کتال شعر است،‌ و هر قدر این کتاب شاعرانه تر باشد، بهتر است.

ابراز علاقه و عشق را باید به وی یاد بدهید، در غیر این صورت برای تمام عمر از شنیدن جملات عاشقانه و کلمات زیبا از دهان او محروم خواهید ماند. او خیال می کند همین قدر که شما را همسری خویش انتخاب کرده، همین قدر که هر روز پس از اتمام کار به منزل می آید، همین که شما در انجام کارهای منزل و رسیدگی به امور بچه ها مختار گذاشته کافی است که عشق و علاقه او به شما ثابت کند و دیگر نیازی به این نیست که این مطلب را به زبان هم بیاورد.

مرد دی ماهی در خانه

در سال های اول زندگی از نظم و ترتیب مرد دیماهی واقعا تعجب خواهید کرد، او هر هفته در یک روز و یک ساعت معین برای والدین خود کاغذ می نویسد، در یک روز و یک ساعت معین به فلان قوم خویش تلفن می زند، سر ساعت چای یا قهوه می نوشد، فلان لباس خود را همشه در سمت چپ یا راست گنجه آویزان می کند و کفش هایش را در روز معینی از هفته واکس می زند و خلاصه نظم در هر کارش دقیقا جریان دارد.

خصوصیت متولد دی ماه
پسر دی ماهی

مرد دی ماهی و خانواده

مرد دیماهی پدری جدی و خشک اما مهربان و دلسوز، او مقام را به ثروت ترجیح می دهد. مرد متولد دی دیواری به ظاهر غیر قابل عبور به دور خود می کشد، او در عین حال تا حدی خشن و بسیار مصمم است. اگر چه در بدو امرچنین به نظر می رسد که خواهان دوری جستن از دیگران و عزلت گزینی است، اما نه تنها در حقیقت این چنین نیست، بلکه اگر خوب دقت کنید، می بینید که بسیار هم جاه طلب و شهرت پرست است.

حمایت مرد متولد دی از همسر و فرزندانش زیاد و جدی است و این مرد با گذشت زمان تغییر پیدا نمی کند. برای او شما همیشه همان دختر جوانی هستید که در روزهای اول آشنایی با او بوده اید و فرزندانش نیز همیشه کودکان او هستند حتی اگر خود صاحب کودکان متعدد باشند و به شغل وزارت برسند.

مرد دیماهی، به عنوان پدر، واقعا یک رئیس با جذبه است و خود را در رأس خانواده احساس می کند و این احساس تابع زمان و مکان نیست؛ به این معنی که چه در سر میز غذا در منزل و چه بر سر سفره ای که در یک گردش خانوادگی روی علف های بیابان پهن می شود،‌ او در بالای سفره می نشیند و موقعیت برتر خود را حفظ می کند. پدر متولد دی از بچه های خود می خواهد که کودکانی مطیع و باانضباط باشند، درمقابل به خواسته های ایشان مثل خرید یک دوچرخه و یا بر پا کردن یک جشن تولد بزرگ جواب مثبت می دهد حتی اگر انجام یک چنین کارهایی فشار زیادی به بودجه خانواده وارد بیاورد. پدر متولد دی مراقب رفتار و کردار کودکان خود می باشد و هیچ نکته ای را فراموش نمی کند. رفتار او با بچه هایش خشک و رسمی به نظر می رسد و شما برای عوض کردن یک چنین رویه ای اولا باید مرتبا به وی گوشزد کنید که با بچه ها خیلی خشک و رسمی نباشد و از طرف دیگر به بچه ها یاد بدهید که از ابراز علاقه به پدرشان کوتاهی نکنند، چون او تشنه احترام و محبت است و ادای احترام در حق او موجب تقویت اعتماد به نفس در وجودش می شود. مرد متولد دی هرگز از روی هوا و هوس ازدواج نمی کند و به همین دلیل کمتر اتفاق می افتد که کار او با همسرش به طلاق یا جدایی بکشد. بر طبق آمار موجود، مردان متولد دی خیلی کمتر از متولدین ماه های دیگر کارشان به دادگاه و طلاق می افتد، با وجود این باید توجه دقیق داشته باشید که هرگز او را در این بن بست قرار ندهید. اگر روزی به این نتیجه برسد که همسر مناسبی برای او نیستید و یا خطایی از شما مشاهده کرد که به نظر وی به هیچ وجه قابل بخشش نبود، در آن صورت هرگز شانس دوم به شما نخواهد داد و سریعا رابطه خود را با شما قطع خواهد کرد.

به عبارت دیگر، برای مرد متولد دی زناشویی در هر مرحله توأم با حساب و کتاب است. زنانی که در عرصه عشق به شوهر چرب زبان و عاشق پیشه نیازمند هستند، از برخورد با مرد متولد دی احساس کمبود می کنند زیرا شخصیت او با رفتار عاشق پیشانه سازگاری ندارد.

خصوصیت کلی مرد دی ماهی

قدرت طلب، خانواده دوست، خوددار و سرد، و در عرصه عشق کم حرف و کم تظاهر از ویژگیهای مهم مرد متولد دی ماه است.

متولد ماه دی و ازدواج:

مرد متولد دی با چه ماهی جور است؟!

ماه های جور با دی ماه:

دختر اردیبهشت ماه (با محبت)، دختر شهریور ماه (انتقادی)، دختر آبان ماه (جذاب)، دختر اسفند ماه (جلب کننده).

ماه های ناجور با دی ماه:

دختر فروردین ماه (پر قدرت)، دختر مرداد ماه (سلطه جو)، دختر مهر ماه (اجتماعی) و دختر آذر ماهی.

رابطه ی شما با بقیه ماه ها میانه است.

نظر شما در مورد مردان و پسران دی ماهی چیست!؟ در قسمت نظرات بنویسید.

4.6/5 - (20 امتیاز)

90 نظر برای “طالع بینی و خصوصیات مرد دی ماه”

 1. مردای دی ماهی دو جورن
  حد وسط ندارن یا صفرن یا صد
  درکل اگه درکشون کنین صبر بالایی داشته باشین و بتونسن از لحاظ قلبی و کلامی بهشون نزدیک بشین
  خیلی خوب باهاتون رفتار میکنن
  و فک کنم تو انتخاب همسر وفاداربودن طرف مقابل بهشون خیلی ارجعیت داره براشون
  و اره چون خودشون خیلی قرتی و خوش تیپ و تمیزن
  از ادمایی که به خودشون میرسن خوششون میاد

  10
  0
   1. منم دی ماهی هستم و همین خصوصیات رو دارم. درسته.

    2
    0
 2. توضیحات خصوصیات مرد دی ماه عالی بود لذت بردم
  ویژگی های دختر دی ماهی رو هم این سایت خوندم عالی بود

  5
  0
 3. پسران متولد دی جونورایی هستن که دومی ندارن ازاشغال هم اشغال ترن

  2
  9
  1. اشغال…..نگاه به ذات ومعرفت اشغالی میکنن که باهاش تو رابطه رفته…حالا برو ببین چیکار کردی خودت اشغال

   7
   0
   1. دیماهی اگه خیانت دید بدونید دیگه اون آدم سابق نمیشه.از دروغ و خیانت بدشون میاد و خط قرمز براشون محسوب میشه.عاشق واقعی و وفادار

    0
    0
  2. خصوصیات پسران دی ماه کاملا درست بود.
   از دختر مردادی نگم برات

   1
   0
  3. حرف دهنتو بفهم و به پسران متولد دی ماه توهین نکن. همه رو جمع نمیبندن

   1
   0
 4. عهه‍هه
  سلام من قبلا با ی آدم دی ماهی دوست بودم ۸۰ درصد چیزایی ک اینجا نوشته درست بود اما سرو نبود خیلی خونگرم بود کم حرف نبود و زیاد صحبت میکرد

  3
  0
 5. من یه پسر دی ماهیم
  و دی ماهیا بیشتر درونگران و کمحرف خیلی احساساتی ولی خودشونو سنگدل و بی تفاوت نشون میدن به شدت پولدوست ومقام دوست ولی پول رو بیشتر دوس دارن
  اگه باهاشون خوب تا کنی واست فرشتن ولی اگه پا رو دمشون بزاری یه جایی انتقام میگیرن بیشتر سکوت میکنن ولی اگه صبرشون تموم شه تا انتقام نگیرن ولت نمیکنن دوس دارن همش ازشون تعریف بشه ولی جوری نشون میدن که همه فکر میکنن از تمجید و تعریف بدشون میاد اصلا حسود نیستن تقریبا مهربان
  در کل مردای دی ماهی فوق العادن
  پدرم هم دی ماهیه و همه ی این ویژگی هارو داره

  10
  0
  1. سلام. بیشتر این چیزهایی که گفتید درمورد من هم صدق میکنه آفرین!

   1
   0
  2. اره قبول دارم حرفات رو اینا درسته حالا اینکه بعضی ها بد دیدن پا رو دمشون گذاشتن همین الان داشتم زیر لبم اینو میگفتم که نظر شما رو دیدم من هم پسر خالم که از بچگی باهم بزرگ شدیم تقریبا خوب میشناسمش و مامانم دی ماهی هستن من ازشون بدم نمیاد مخصوصا مامانم که عاشقشم به خود ادما بستگی داره چطوری با دی ماهی ها تا کننمن خودم دختر شهریوریم

   5
   0
 6. سلام. من یک دختر دی ماهی هستم و کسی که به او علاقه دارم هم دی ماهی هست…نمیدونم چطور ولی احساس میکنم که خودم رو در او میبینم و انگار که یک جسم دیگه از من هست…در اینجا چیزی در رابطه با ازدواج دو دی ماهی نوشته شده؟؟ اگر نه، میشه خواهش کنم که مطلبی در این باره قرار بدید و اگر کسی تجربه ای درموردش داره بگه؟ ممنون میشم:)

  2
  0
 7. عشق . من برعکس چیزایی ک گفتن رو داره
  من مهرم ینی با من خوب نی۰

  3
  1
  1. منم متولد ماه مهرم شوهرم دی ماه هست و خیلی با هم خوبیم در کل مهر با سیاستی که داره باید مرد دی و به راه بیاره و مرد دی و ببره روی مود خوبش

   2
   0
 8. با عرض سلام خدمت دوستان خوبم.من خودم دی ماهی هستم.عاشق پیشه و تا حد متوسط وسواسی.تعریف نباشه تو کارهای منزل ب خانمم کمک میکنم.دوست دارم با همه تو هر سن و سالی مهربون باشم.

  4
  0
 9. من خودم متولددی هستم به شدت قدرت طلبم دوست ندارم دستور گیرنده باشم دوست دارم دستور دهنده باشم وهمه مطیع من باشندخیلی خشک وجدی ام درعین حال روحیه لطیف و شکننده ای دارم زودرنجم وزبان تندوتیزی دارم

  2
  0
 10. با سلام خدمت آرزو خانوم اصلٱ ما پسرای متولد دی آشغال بعد دخترا چه جورند نکته معصومند ما خبر نداشتبم اصلٱ از کجام علوم که خودتون خراب و بدکاره و تن فروش نباشید میشه بگید اهل کجایید و قیمت تن تون چنده تا ما پسرای بد بیایم با شما یه راپطه جنسی برقرار کنیم و لذت شو ببریم

  1
  1
  1. بیا پایین بچه سرمون درد گرفت تو هنوز دهنت بوی شیر میده بابات بت یاد نداده حرفهای بد بد نزنی؟
   در ضمن تر و خشک و با هم نمی سوزاندند حق نداری به همه ی دخترا توهین کنی که از خشتک اویزونت می کنم

   0
   0
 11. من اردیبهشتیم با یک دی ماهی اشنا شدم لطفا دعام کنید سایه سرم بشه یک لقمه نان ابرو مندانه داشته باشم

  4
  0
 12. سلام میگما کی گفته دی و مرداد با هم سازگار نیستن خیلی هم هستن اتفاقا ماهی که با دی خیلی جوره مرداد هست اگر مرد مرداد و زن دی باشه بله به مشکل بر میخورن ولی وقتی زن مردادی و مرد دی ماهی هست اصلا نه

  2
  3
 13. سلام. من متولد دی ماه هستم و تمام خصوصیاتی که در موردشون قید شده است را کامل دارم. بخصوص وسواس و صبور و خانواده دوستم. و میمیریم واسه عشقمون و طرف مقابلمون هر که و هر چیز که باشد و چرب زبونی هم بلد نیستیم. خیلی هم دوست داریم که اگه شده یه بار به اندازه ارزن هم که شده از رو دوش ناتوان برداریم. موفق و سربلند باشید.
  دعای شخصی خودم اینه که از خدا میخوام هیچ پدری رو شرمنده زن و بچه‌ش نکنه‌ هیچ خونه ای رو بی سرپناه (مرگ والدین) نکه‌ و شفای همه‌ی بیماران را عطا کنه
  کسی رو هم محتاج دست نامرد نکنه .الهی آمین

  5
  0
 14. خصوصیات پسر دیماهی رو خوندم عالی بود
  به نظرم اکثر پسرها نمی تونن با دختر فروردین ارتباط برقرار کنن مگر اینکه تحقیرش کنن

  0
  0
 15. همسر من دی ماهی هستش و من مرداد ماهی، خداروشکر خیلی خوشبختیم باهم ، بعد از ۳ سال دوستی ازدواج کردیم، اولویت ایشون وفاداری و صداقت هستش، از لحاظ احساسی هر چی بیشتر عاشقت بشن ابراز احساساتشون هم بیشتر میشه، خیلی صبورن خیلی زیاد ولی اگر صبرشون تموم بشه اون روی دیگه شون رو میبینید که ارزو میکنین کاش دیگه نبینین ولی درکل عالی هستن و من تصمیم دارم پسرهام رو دی ماه به دنیا بیارم تا مثل پدرشون فوق العاده باشن
  اگر پا رو دمشون نذارید بهترین لحظه ها رو کنارشون دارید، فقط سیاست رابطه خیلی مهمه، که در چه شرایطی چه رفتاری کنید، زورگویی نباید کنید، با عشوه و عشق ازشون چیزی بخواید نه نمیگن، فقط زیر باز لجبازی و زورگویی نمیرن، تلاش کنید تو رابطه با دی ماهی، یک پیشی ملوس باشد یا یک جوجه مظلوم ، تا به بیشتر خواسته هاتون برسید

  3
  0

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.