رایان رايان Rayan

معنی اسم رایان

اسم رایان

معنی و ریشه نام رایان

رایان یکی از محبوب ترین اسم های پسرانه در چند سال اخیر است. اسمی که به دلیل اینکه خیلی کم برای نامگذاری استفاده شده از دید خیلی پدر مادر ها یک اسم جدید پسر محسوب می شود. دلیل دیگر محبوبیت این اسم، بین المللی بودنش است. به اصطلاح خیلی از دوستان، رایان یک اسم پسر شیک است.

رایان
معنی نام رایان

ریشه اسم رایان

همانطور که در مطالب قبلی گفتیم، خیلی از نام های ایرانی در دیگر کشورها نیز کاربرد دارند. بله در مورد اسم های بین المللی صحبت می کنیم. این نامها در خیلی از کشور ها یا به همان شکل یا با تلفظ کمی متفاوت به کار برده می شوند. مثل اسم مریم، سارا، مونا و خیلی از اسامی دیگر بین المللی. گاها نمی شود ریشه اصلی و اولیه آن نام را با یقین بیان نمود. مثلا اسم مریم را اعراب اسم عربی می دانند و اروپاییان عبری. اسم رایان هم همانند این نام ها یک اسم بین المللی است و دقیق نمی توان گفت که ربشه اصلی و اولیه آن از کجاست.

معنی رایان Meaning Ryan’s name

در ویکی پدیا فارسی که مرجع به نسبت معتبری است اسم رایان را همانند آنچه در سایت نام فارسی آمده است معنی کرده است. رایان نامی پارسی به معنی اندیشمند، فکر کننده و فکور، “مرکب از راه (فکر و اندیشه) + پسوند فاعلی” می داند. از طرفی اسم Rian یا Ryan با ریشه ایرلندی، بسیار پرکاربرد در انگلستان و ایرلند بوده و به معنی شاه کوچک می باشد. در منابع فارسی دیگر اسم رایان، راهنما نیز معنا شده است. (قسمت اسم پسر با ر را ببینید.)

جالب است بدانید در منبع آمریکایی نیز ریشه فارسی اسم رایان ذکر شده است. رایان در آن منبع دانا، خردمند و عاقل معنی شده است. هم چنین در منبع انگلیسی دیگر اسم Rayan با ریشه عربی معرفی شده است. با معنی سرزمین پر آب.

رایان رایان Rayan
معنی اسم رایان

343 نظر برای “معنی اسم رایان”

 1. ببین عزیزم بحث عقاید بحث اصالت و ریشه هست که خیلی ندارن مهم تربیت بچه است فردوسی سی سال زحمت نکشید که ما اسم فرزندانمون رو عربی بزاریم ما قبل اعراب خدا پرست بودیم ما بزرگترین شهنشاهی جهان رد داشتیم شاهی داشتیم به نام کورورش بزرگ که کل جهان اورا ستایش میکنن دوسوم جهان زیر دست این پادشاه بزرگ بود قرار نیست ریشه و اصالت کهن و ارزشمند خودمونو گم کنیم و بچسبیم به افرادی که شیر شتر و مور ملخ میخوردن هرکسی برا خودش اعقایدی دارن پس به عقاید هرکسی احترام بگذاریم و گذشته و اینده خودتونو با دستان خودتون از بین نبرید اگه میگید باکلاس بازی پس شما ادم بی سوادی هستید که اسم عربی انتخاب میکنید یا صحرا نشینی رو انتخاب بستگی به اصالت هرشخص و خانواده ادم دارع قرار نیست که هرکی اسمش ایرانی و زیباست ادعا دارد نخیر بحث ریشه است و اگر دفاع گر هستی به سرزمین خودت وفادار باش

  1. شما میگید به عقاید هم احترام بزاریم ولی پیغام خودتون سرشار از بی احترامی هست خیلی جالب

  2. مرسی . کشوری که تاریخشو یادش بره محکومه اشتباهات گذشته رو دوباره تکرار کنه .

  3. بسه چقد از گذشتت میگی و بهش مینازی… بگو الان چی هستی و الان چی داری؟!!
   همینقدر فصیل میتونی راجع بهش حرف بزنی؟!

 2. جمله خودتون هر کسی ی عقایدی داره پس باید بهش احترام گذاشت پس به عقاید دیگران احترام بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *