Soma name

معنی اسم سوما

نام سوما

معنی، ریشه و فراوانی تعداد اسم سوما در ثبت احوال ایران

همانطور که در قسمت اسم دختر با س و همچنین اینستاگرام نام فارسی گفتیم، اسم سوما اسم فارسی – کردی دخترانه است. همانطور که می دانید مثل خیلی از واژگان، بسیاری از نام های زیبای ایرانی ریشه مشترک فارسی و کردی دارند و این نزدیکی اقوام مختلف ایرانی به هم را نشان می دهد. از آنجا که اسم سوما در این سال ها کمتر برای نامگذاری انتخاب شده (به خصوص در میان فارسی زبانان)، از دید والدین یک اسم دختر جدید به حساب می آید. سوما یک اسم خوش آوا، با معنی زیبا برای دخترانه است که ریشه پارسی و کردی دارد.

اسم سوما
معنی سوما Souma name

همه چیز درباره اسم سوما

در ادامه درباره اسم سوما بیشتر بخوانید:

معنی سوما

اسم سوما یعنی چه؟ Soma name meaning

سوما در فارسی به معنی ماه، نور ماه، (به مجاز) زیبا هست. همانطور که گفتیم سوما اسم کردی دختر هم هست، در کردی به معنی نور چشم، روشنایی چشم است.

اسم سوما به چه معناست؟

معنی نام سوما در ثبت احوال

اسم سوما یعنی

 1. ماه، نور ماه.
 2. (به مجاز) زیبا.
 3. نهر آب و مجرای قنات.

فراوانی اسم سوما در ثبت احوال ایران

 تعداد اسم سوما در ایران ۶۱۹۰ نفر بر اساس آمار ثبت احوال کشور است. این رقم از سال ۱۳۹۶ به روز نشده است. اما سوما از اسامی با فراوانی کم دخترانه محسوب می شود.

اسم سوما
معنی اسم سوما

ریشه اسم سوما

ریشه نام سوما فارسی و کردی است.

اسم سوما در دیگر زبان ها Souma Soma name

اسم سوما در ژاپن و در زبان ژاپنی به معنی “به نرمی”، “واقعی” و “صدای باد” هست. شاید معنی اول مشابه نام نرمین در فارسی باشد. فقط یک نکته که سوما Souma در ژاپنی نامی پسرانه است.

اسم سودا برای پروفایل

تصاویر اسم سوما رو در بالا هم دیدیم. اما در ادامه اسم سودا به انگلیسی و عکس اسم سوما برای پروفایل رو در زیر هم قرار دادیم:

Souma name Soma
اسم سوما به انگلیسی پروفایل

اسامی شبیه و هماهنگ با نام سوما

اسم پسر که به سوما بیاد:

نام های سام، سامان، سامراد، هیرسا، سامیار و سامین از اسم های پسرانه شبیه سوما هستند. قسمت اسم پسر با س را هم ببینید.

اسم دختر که به سوما بیاد:

اسم سودا، حسنا، یسنا، سوده، صنم، سمانه، آسنا، مهسا، مرسانا، مرساناز، مهرسا، سما، سلنا، سوین، و سنا از اسامی دخترانه شبیه سوما هست. قسمت اسم دختر با س را نیز ببینید.

نظرسنجی اسم سوما

نظر شما درباره اسم سوما چیست؟ آیا این نام را برای فرزند دختر می پسندید؟ در قسمت نظرات، دیدگاه خود را درباره این نام زیبا بنویسید.

منابع

 1. وبلاگ نام فارسی، نوشته دکتر نیکزاد، مقاله ۱۳۳، مهر ماه ۱۳۹۷٫
 2. behindthename/so23ma
 3. babynames/souma
4.9/5 - (30 امتیاز)

79 نظر برای “معنی اسم سوما”

 1. با احترام سوما هیچوقت ریشه در فارسی نداشته.سوما اسمی کاملا کوردی هستش. سعی کنید به جای دزدی از تاریخ و فرهنگ هم دیگه به اون ها احترام بزارید.

  16
  4
  1. دزد پدرت و مادرت و جد و آبادته عرب زاده عرب پرست. گه می خوری پس فارسی حرف میزنی. ۵۰ هزار کلمه هست که بین فارسی و کوردی مشترکه بی سواد.
   تو کورد و ایرانی هم نیستید عرب پرستی و داری تفرقه میندازی بی شعور.
   تو همان شخصی که در نظرات قدیمی تر پای همین پست اراجیف بافتی

   5
   7
   1. با سلام من خودم اسمم سوما هست و این رو بگم که اسم سوما بیشتر توی کورد ها رواج داره و یک اسم کردی هستش

    4
    2
  2. سوما اگر اسم کردی هم باشه بهتره مثل انسان صحبت کنی دزد چیه؟ چیو بدزدیم از شما؟ به چه دردمون میخوره؟ شما مگه غریبه ای؟ ایرانی نیستی؟ هم خونه هستیم فارسی حرف زدن شما هم پس دزدیه؟ اصلا ما دزد پلیس خبر کنید حالتون خوب میشه؟

   2
   0
 2. با سلام فراوان من خودم اسمم سوما است و یە دختر کورد هستم و اینکە میگن ریشە فارسی و کوردی دارد نظری ندارم ولی تا جایی که بدونم اسم سوما در میان کوردها محبوبیت بیشتری دارد و از توجه بیشری برخوردار است و به معنای نور چشمان است.
  و خیلی از کوردها در حرفهایشان به افرادی که دوسشون دارن میگن «تۆ سۆما ی چاوی منی»

  13
  0
 3. سلام اسم من سوما است یک دختر افغان هستم از ولایت هرات اسم برای بیشتر مردم عجیب و غریب است ولی بااین حال من به اونا اهمیتی نمیدم چون مطمئن هستم اگر زمانی از پدر و مادر و خانواده ام دور شوم اونا با نگاه کردن به ماه وروشنی آن مرا فراموش نخواهند و بعدش هم اسم من بسیار اسم عالی و دارای معنایی خیلی خوب می‌باشد و من از داشتن همچین اسمی واقعا خوشحال هستم

  0
  0

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.