اسم نیروانا

معنی اسم نیروانا

معنی نام نیروانا

معنی و ریشه دقیق اسم نیروانا

همانطور که در قسمت اسم های دختر با ن در وبسایت نام فارسی و هم چنین اینستاگرام نام فارسی دیده اید، اسم نیروانا یک اسم بین المللی دخترانه است. اسمی خوش آوا که در فارسی و سایر زبان های دنیا (عربی، انگلیسی و ….) معانی زیبایی دارد. در ادامه توضیحات بیشتر درباره اسم نیروانا را خواهید خواند.

اسم نیروانا
نیروانا

معنی نیروانا

اسم نیروانا یعنی چه؟

نام نیروانا همانطور که پیش از این در وب سایت نام فارسی گفته شد آخرین مرحله سلوک است. مرحله ای که در آن جنبه حیوانی وجود محو می شود و انسان به کمال می رسد. معنی اسم نیروانا در لاتین و انگلیسی، که از ریشه هندی (سنسکریت گرفته شده است) محل برکت و سعادت بزرگ معنی شده است و در جای دیگر “سعادت” و “برکت” معنی شده است.

ریشه اسم نیروانا

همانطور که گفته شد نام نیروانا و در واقع واژه نیروانا سنسکریت بوده و نیروانا یک اسم بین المللی محسوب می شود.

نیروانا
معنی اسم نیروانا

درباره نیروانا

نیروانا در بودیسم برای توصیف آنچه عمق آرامش ذهن در نتیجه اکتساب موکشه می نامند بکار می رود. بوداییان عقیده دارند هیچ کس قادر نیست نیروانا را تشریح کند و نمی توان آن را با هیچ شرح و بیانی به کلام درآورد. بودا، “یروانا” را به صورتهای متعددی تعریف کرده است به صورت شادی عظیم، صلح و آرامش، فناناپذیری، بدون شکل و قالب، آنسوی زمین، آنسوی آب، آنسوی آتش، آنسوی هوا، آنسوی خورشید و ماه، پایان ناپذیر و بیکران و همچنین رهایی از درگیری و منی و ریشه کن کردن حرص و طمع، کینه و دشمنی و فریب و تمامی خصوصیات نازیبا، به عبارت دیگر نیروانا پاکی محض و آرامش مطلق است.

تعریف امروزی نیروانا

بُعدی از زندگانی که در آن جا هیچ زمان و مکانی وجود ندارد. منبع ویکی پدیا

بودا

بد نیست بدانیم که واژه بودا به معنی بیدار شده یا به عبارت دیگر، کسی که به روشنی رسیده‌است، می باشد. علاوه بر این بودا، در خیلی از منابع اشاره به بنیانگذار آیین بودا، یعنی گوتاما بودا دارد.

اسم های ایرانی هماهنگ و شبیه با نیروانا

اسم دختر شبیه نیروانا:

اسم نوا، آرام، وانیا، ژینا، ژوان، پرنیا، پرنیان، بهار، تیارا، بارانا، درنا، دینا، نورا و … اسم های دختر با ن را ببینید.

اسم پسر هماهنگ با اسم نیروانا:

اسم آران، نوید، هوراد، بهرام، نیما، آرتان، هرمان، رامین، نریمان، برنا، رادین، آراد، نویان، اردلان و … اسم های پسر با ن را ببینید.

سوالات همراهان نام فارسی درباره نام نیروانا:

اسم نیروانا اسم نیروانا اسم نیروانا به چه معناست اسم نیروانا به چه معنی اسم نیروانا در ثبت احوال اسم نیروانا یعنی چه معنای اسم نیروانا معنی اسم نیروانا و نویان نیروانا اسم دختر یا پسر

4.4/5 - (7 امتیاز)

28 نظر برای “معنی اسم نیروانا”

  1. عاشق این اسم هستم و جز این اسم اسم مورد بابم را پیدا نکردم واقعازیباست و اهنگش دقیقا مثل اسم دیانا میباشد اسم شیک و خاصی است و روی فرزندم این اسم را خواهم گذاشت

دیدگاه شما چیست؟ در کادر زیر بنویسید:

❤️دیدگاه شما تا دقایقی بعد از ارسال روی وبسایت قرار می گیرد.