معنی اسم کارینا

اسم کارینا

در قسمت اسم دختر با حرف ک برای بعضی دوستان معنی اسم کارینا سوال شده بود که لازم دیدیم در این مطلب معنای نام کارینا (دخترانه) که البته اسمی با ریشه غیر ایرانی است را قرار دهیم. البته کارینا در برخی منابع زبان فارسی یک اسم پسرانه است. گرچه خیلی ها به دلیل قرار گفتن الف در انتهای اسم کارینا آن را اسم دخترانه می دانند و امروزه در ثبت احوال ایران به عنوان اسم دختر مورد پذیرش است، اما منبع موثقی در این زمینه که این نام در زبان فارسی نامی دخترانه است، وجود ندارد.

اسم کارینا
معنی کارینا

ریشه اسم کارینا

اسم کارینا Karina یا Carina یک اسم دختر تقریبا بین المللی است که ریشه لاتین دارد و در کشورهای یونان، لهستان، اسکاندیناوی مرسوم است. هم چنین در کشورهای اسپانیا و ایتالیا نیز این اسم برای دختر انتخاب میشود. برخلاف زبان فارسی که کارینا در آن اسم پسرانه است در اکثر کشور ها این اسم یک نام دخترانه می باشد. کارینا را کوچک شده کاترینا نیز می دانند.

لازم به ذکر است که طبق گفته یکی از همراهان نام فارسی، کارینا نام باستانی یکی از شهر های کوچک از توابع استان کرمانشاه که امروزه کرند نام دارد نیز بوده است.

کارینا در منابعی ذکر شده است که چهارمین سرزمین از سرزمین‌های تابعه‌ پارت بوده و به واسطه‌ والی‌ها اداره می‌شده‌ است.

معنی کارینا

 معنی اسم کارینا: کارینا یعنی خالص، پاک؛ هم چنین معنی اسم کارینا در ایتالیایی: زیبا و در زبان ژاپنی: مهربان می باشد.

پیشنهاد انتخاب اسمی ما همواره انتخاب اسم ایرانی می باشد اما به دلیل درخواست دوستان معنی این نام دخترانه به همراه ریشه آن در این قسمت قرار گرفت.

اسم کارینا در ثبت احوال ایران

همانطور که گفتیم کارینا در ثبت احوال ایران به عنوان اسم دختر مورد پذیرش است و اینگونه معنا شده است: نام چهارمین سرزمین از سرزمین‌های تابعه‌ی پارت که به واسطه‌ی ولات (جمعِ والی) اداره می‌شده‌اند.

تعداد اسم کارینا در ثبت احوال ایران

فراوانی اسم کارینا: در حال حاظر در ایران طبق آمار ثبت احوال تا تاریخ ۱۹ تیر ۱۳۹۸ تعداد ۱۰۳۳ نفر نام کارینا را در ایران دارند.

38 نظر برای “معنی اسم کارینا”

  1. اسم پسرم کامیار واسم دخترم کاریناست و ما همه عاشق اسمهاشونیم
    اینکه کارینا چهارمین سرزمین پارتها بوده نشون میده که ایرانی و اصیل هست و اینکه نام سحابی و ابر ستاره ایست که بسیار شگفت انگیزه

  2. کارینا :

    کارینا در ثبت احوال کشور اسمی دخترانه ثبت شده ومورد تاییدبرای نامگذاری دختران است . کارینا اسم اصیل ایرانی است .
    که در ثبت احوال کشور اینچنین توضیحش آمده : کارینا (اعلام ) چهارمین سرزمین از سرزمین های تابعه ی پارت که به واسطه ی ولات ( جمع والی ) اداره می شده اند.

  3. اسم دختر بزرگم ساینا و اسم دختر کوچولوم و میخوام بزارم کارینا .ب نظر شما ب هم میاد ؟؟؟ یا دایانا قشنگتره ؟؟؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *