ایلیا

معنی اسم ایلیا

معنی نام ایلیا

معنی و ریشه دقیق اسم ایلیا

همانطور که در قسمت اسم پسر ایرانی با ا در وبسایت NameFarsi و هم چنین اینستاگرام نام فارسی گفتیم، اسم ایلیا اسم پسرانه با ریشه عبری و سُریانی است.

توضیحات تکمیلی درباره نام ایلیا:

معنی ایلیا

اسم ایلیا یعنی چه؟

Ilya name meaning

اسم ایلیا در زبان عبری، عبارت “خداوند خدای من است” و معنی اسم ایلیا خدای خدایان هم ذکر شده است. در تورات از انبیای بنی اسرائیل (حدود ۸۷۵ پیش از میلاد) که در عهد عتیق، عهد جدید و قرآن از او یاد شده است. در قرآن “الیاس” را معادل ایلیا می دانند که از لحاظ معنایی هم خیلی شبیه معنی اسم الیاس است. نام ایلیا در زبان سریانی معادل نام امیرالمؤمنین علی ابن ابیطالب (ع) است. در عبری ایلیا تغییر یافته نام الیاس یکی از چهار پیامبر است.

ریشه اسم ایلیا

همانطور که گفته شده ریشه اسم ایلیا Ilya عبری و سریانی ذکر شده است که هر دو از زبان های قدیمی و باستانی هستند که در مطالب قبلی نام فارسی در مورد این زبان ها سخن گفته شده است.

اسم ایلیا به انگلیسی

طرز نوشتن اسم ایلیا به انگلیسی و طراحی اسم ایلیا به انگلیسی

ایلیا در زبان فارسی، در انگلیسی به شکل Elijah نوشته می شود. بعضا ايليا به انگلیسی، در میان برخی از لاتین زبانان کشورهای غرب نیز به صورت Elia و Elias (همان الیاس خودمان) نیز نوشته می شود.

Elijah name
نوشتن اسم ایلیا به انگلیسی Elijah
Iliya name
طرز نوشتن ایلیا به انگلیسی

ایلیا

جمع بندی و نظر مشاور اسم “نام فارسی” درباره اسم ایلیا

ایلیا از نام های پسرانه ای است که در ده سال اخیر بیش از پیش مورد توجه پدرمادرها برای نامگذاری اسم پسر قرار گرفته است. امروزه از نام های محبوب محسوب می شود. این اسم شیک عمده محوبیتش به دلیل خوش آوا بودنش است. از معدود اسم های پسرانه است که به الف ختم می شود. ایلیا به نوعی شباهت زیادی با اسم ارمیا دارد. از نظر آوا و از نظر مذهبی بودن.

ایلیا
معنی نام ایلیا

اسم های مشابه و هماهنگ با نام ایلیا در NameFarsi.com

اسم های پسرانه

میلاد، آریا، ایمان، آتیلا ، آیدین (اسم ترکی پسر).

اسم های دخترانه

لیلا، نیلا، ، لیلی، الینا ، لیا، لعیا، یلدا، آیلار و الناز (اسم ترکی)، هلیا.

137 نظر برای “معنی اسم ایلیا”

 1. سلام.نام پسر من ایلیاست .به تصور این که ایلیا نام حضرت علی بوده این اسم رو انتخاب کردم.بعد تمام انجیل و تورات رو خوندم.ایلیا نام پیامبر قوم بنی اسرائیل هست که معجزه زنده کردن مرده را دارد و خداوند اونقدر او را دوست داشته که زنده به آسمان برده میشه و زنده هست.در تورات نوشته ایلیا یعنی یهوه (خدای بنی اسرائیل)خدای من است. در هیچ کجای انجیل یا تورات نامی از حضرت محمد هم برده نشده و مدام تکرار میشه که مسیح موعود آخرین پیامبر است چه برسه به حضرت علی.

  1. سلام . با تشکر از نظر شما من هم طبق مطالعاتی که در این زمینه داشته ام با نظر شما موافقم . سپاسگزارم

  2. در انجیل از حضرت محمد به نام مرقهیط نام برده شده است و فرموده خطاب به حوارییون مرقهیط هنگامی که ظهور میکند من حتی یارای این را ندارم(از نظر شأن ومنزلت من هم رده او نیستم که) که بند نعلین او را ببندم.
   صد مرده زنده می شود از ذکر یا حسین ارباب ما معلم عیسی بن مریم است.

  3. در کجای انجیل چنین چیزی نوشته شده من که هرچی گشتم نبود

  4. صد مرده زنده میشو از ذکر نام حسین!!!!!! ارباب پیامبران بنی اسراییل!!!!
   یعنی واقعا به این مزخرفات اعتقاد دارید یا همینطور الکی یه چیزی پروندی؟

  5. اخه ادم بیشعور ، چرا از خودت حرف درست میکنی ؟ این گفته یحیی نبی در مورد عیسی مسیح است و انقدر هم واضح گفته شده که حتی یک ادم احمق هم میتونه متوجه بشه

  6. سلام.
   بنده هم میخوام اسم نوه ام را ایلیا بزارم.
   اولاً همانگونه که فرمودید”معنی ایلیا به زبان عبری میشود خدای من.
   دوما”اسم ایلیا به زبان سریانی از سری زبانهای اصیل ایرانی است که معنی علی میدهد.
   سوما”علی به زبان عربی هم یکی از اسماء خداوند است.پس در نتیجه در هر زبانی چه عبری و چه عربی نام خداوند یکی از نامهای مولا علییست.
   چهارما”و از همه مهمتر ایلیا اسم خوشگلیه

  7. جهالت ما مسلمونا هزار ساله که اسخوانهای علی رو تو قبر میلرزونه اخه بابا چرا هرچیزی رو الکی به علی ربط میدین؟ علی و امثال علی در برابر خیلی از پیامبران خدا عددی نبودن و منزلتی نداشتن علی یه انسان نیکوکار و خداشناس بود که اسمش نه در قران نه در کتابهای پیشین نیومده.

  8. ساجدببین ؛؛شما خودت رو درحد نظردادن درمورد امیرالمؤمنین‌ علی ابن ابیطالب علیه السلام قرار نده! به عمر بن الخطاب لعنت الله علیه بپردازید !مولا علی علیه السلام انسانی نبوده که مابخواهیم بشناسیم !لااقل درحدبالا

  9. ساجد…
   از تعداد دیسلایک که خوردی همه چیز مشخصه
   نیازی نیست من چیزی بگم
   فقط خدا شفات بده
   ایشالله

  10. شما میدونی در مورد چه مقامی حرف میزنی اامام علی علیه السلام اگر اسمشون تو قرآن نیس بخاطر حساسیت مردم جاهل اون زمانه وگرنه نعوذبالله قرآن ها رو آتش میزدن که بدست هیچ کس نیفته بعدم چندین آیه قرآن در شان ایشون هس برید بپرسید و مقام امام علی علیه السلام از تمامی پیامبران به جز پیامبر ما بالاتر هس این چه حرفیه که ایشون صرفا یه انسان نیکوکار بوده علم و تقوای ایشون از حد تصور خارجه

  11. اخه ادم بیشعور ، چرا از خودت حرف درست میکنی ؟ این گفته یحیی نبی در مورد عیسی مسیح است و انقدر هم واضح گفته شده که حتی یک ادم احمق هم میتونه متوجه بشه

  12. سلام و وقت بخیر الآن شما دانایی!!!!!!

  13. ساجد من با نظرت کاملا موافقم
   لایک و دیسلایک هم هرگز ملاک درستی یا نادرستی یه حرف نیست

  14. ۱-وَ إِنَّهُ فِی أُمِّ الْکِتابِ لَدَیْنا لَعَلِیٌّ حَکِیمٌ
   ۲-إِنَّما وَلِیُّکُمُ اللَّـهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذِینَ آمَنُوا الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصَّلاهَ وَ یُؤْتُونَ الزَّکاهَ وَ هُمْ راکِعُونَ
   ۳-إِنَّما یُرِیدُ اللَّـهُ لِیُذْهِبَ عَنْکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ وَ یُطَهِّرَکُمْ تَطْهِیراً
   ۴-وَ یُطْعِمُونَ الطَّعامَ عَلى‏ حُبِّهِ مِسْکِیناً وَ یَتِیماً وَ أَسِیراً
   ۵-بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‏ سَأَلَ سائِلٌ بِعَذابٍ واقِعٍ
   تمام قرآن فضائل امیرالمومنین علیه السلام است

  15. شما ها تا دارین می زنین تو سر خودتون و سنگ یه عرب ۱۰۰۰ سال پیش رو که نمی شناسین کی بوده به سینه می زنین یا باهاش دشمنی دارین، عربای عربستان و قطر و … جیباشون رو پر می کنند کسایی هم که این اراجیف رو تو سرتون کردن بهتون می خندن و دارن می چاپن و چپاول می کنن مملکتتون رو… ریدن تو کشور از آب و هواش بگیر تا اقتصاد و … خاک بر سر همتون که دارید سر چیزی که رگ و ریشه اعرابه و نه شما با هم جنگ و جدل می کنید

  16. خیلی خری
   زرنگ باش چون عاشق اون ها هستیم دوسشون داریم کسی مادرش بمیره تا اخر عمرش عزا میگیره
   بعد هرکی در خونه اهل بیت رفته که توسل کنه بهشون
   با امید و دست پر اومده باز هم تعقل نمیکنی

  17. چی واسه خودت اراجیف میگی!!!تو از دین چیزی هم میفهمی

  18. دین بدترین اختراع بشراست که باعث قتل عام میلیونها انسان بیگناه شده است. همین

  19. چی میگی امام علی علیه السلام مولی مومنین هست فاتح خیبر سیف اله علی اسدالله علی نور الله یکم فکر کن احمق
   زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد

  20. این طرز صحبت طوریه ک آدم فکر میکنه اصلا با چیزی ب نام مطالعه آشنا نیستی، امامان معصوم بودن در حالی ک تمامی پیامبران ب جز حضرت محمد معصوم نبودن مقام امامت چیزیه ک ب حضرت ابراهیم ک هم پیامبر بوده هم جز پنج پیامبر اولوالعزم بوده تازه بعد از امتحان سر بریدن اسماعیل ب مقام امامت میرسه خدا خطاب بهش تو قرآن میگه که تو الان امام شدی، حضرت آدم بعد رانده شدن از بهشت با نام پنج تن قبول توبه شد حضرت نوح تو کشتی‌ اش لوح معروف پنج تن رو نصب کرده بود و… شما ساجد بهتره یکم مطالعه بیشتر داشته باشی تا ب علی علیه السلام خدایی نکرده توهین نکنی

  21. ساجد جوابت رو با یک بیت شعر از مرحوم شهریار میدم
   نه خدا توانمش خوان نه بشر توانمش کفت متحیرم چه نامم شه ملک لا فتی را
   عظمت مولا علی آنقدر زیاد است که ما در حدی نیستیم که بخواهیم کوچکترین وصفی در مورد آن امام عظیم الشأن بگوییم.تمام پیامبران بغیر از حضرت محمد(ص) همشون یه جوری در سختی ها از حضرت علی و ۵ تن کمک گرفتن، مثلا حضرت نوح در موقع طوفا این دعا را بر روی چوب به زبان حک کرده بوده ای خدای من ای یار و مددکار من به لطف و مرحمت خود و به طفیل های ذاتهای مقدس محمد،ایلیا،شبر،شبیر و فاطمه دست مرا بگیر.و همچنین حضرت داود (وقتی که جالوت را هلاک کرد) در کتاب خود زبور مینویسد اطاعت از بزرگواری که ایلی نام دارد واجب است، و همچنین حضرت سلیمان در لوح نقره ای حک کرده بود ای احمد به فریادم رس،یا ایلی مرا مدد فرمای،ای باهتول مرا مرحمت فرما،ای حاسن کرم فرما، یا حاسین خوشی بخش و همچنینمهاتمابده هندوها نیز میگوید پیامبری میآید که بر سرش تاج پنج پهلو باشد که مانند خوشید و ماه بدرخشد و نام الماس بزرگ آن آلیا می باشد.و همچنین دیگر پیامبران بزرگ مانند حضرت یعقوب و …در هنگام شداید نام پنج تن علی الخصوص حضرت علی را میبردند.
   دلا باید به هر دم یا علی گفت نه هر دم بل دما دم یا علی گفت
   یا علی مدد

  22. ساجد شخص مولا علی ع خود قرآن ناطق است.اگه یه سرج در اینترنت بزنی مناظره ابن عباس با معاویه علیهالعنه متوجه خواهی شد که تمام قرآن فضل مولا علی هست. ابن عباس به معاویه گفت کجای قرآن را بخوانم که فضایل علی ع نباشد .
   ای جانم به فدایت یا علی که اول مظلوم عالم بودی و هستی.

  23. از دیدگاه گذاشتن شما به راحتی میشه متوجه شد که شما مطالعه ای راجب شٱن نزول آیات قرآن ندارید و همچنین احادیث سند دار و معتبر رو مطالعه نکردید و هیچ اطلاعاتی راجب هیچی ندارین

  24. ساجد داداش خداییی با نظرت موافقم . باور دارم ک امام علی ادم خیلی پاکی بوده ولب درس نیس اونو تا د خدا بزرگ کرد . الان با این همه مبالغه و جنگ و دعوا سر اونا فقط اونا ر وپیش ادیان و ملت های دیگه بی ارزش میکنیم . حق شونم هست ک اگه یه انسان اینقد پاکی بوده چرا پیروانش باید باهم اختلاف داشته باشن . بعد از اونم هیچ جایی نبای دبحث علی و عمر و .. باشه ک من خودم از مسلمان بودنم پشیمون میشم ک دین ب این بزرگی شده هزار دسته و گروه . ما تا زمانیکه بحث و درگیریمون سر دین و باورمون باشه جهانه سومی ک سهله جهان ۴رمی هم نیستیم . یخورده منطقی بحرفیم بئ نیس .

  25. این دیدگاه شما هم جالبه هم خنده دار…
   این فقدان عقیده ی ثابت رو نشون میده…
   ایلیا اسم امام علی علیه السلام رو سر در بهشته.. و قرار نیست توی تورات و انجیل ذکر بشه… بعدشم در حال حاضر انواع تورات و انجیل رو توی دست فروشی های خیابون انقلاب خودمون می تونید پیدا کنید چه برسه به سرتا سر جهان!!!

  26. حالا که رفته دیده که اسم علی رو سردر بهشت نوشته شده؟

  27. اینو ما نگفتیم احادیث معصومین میگن.شمایی که منکرش

   کسایی که نمیتونن درک کنن بفهمن شأن و منزلت امام علی علیه السلام را نباید باهاشون مذاکره ای داشته باشیم :)

  28. علی یا ایلیا هردو اسم های قشنگی هستن و معانی قشنگیم دارن ولی اسمی چند هزارساله مثل ایلیا که نمیتونه معنی امیرالمومنین علی داشته باشه، شاید هم معنی باشن ولی ایلیا به هیچ وجه به حضرت علی اشازه نداره در هیچ کتابی.

  29. آقا ساجد …

   غربی‌ها علی رو همون الی میدونن ..

   همین الان اسم مهاجم تیم تاتنهام دله الی هست ..

   ایلیا هم برگرفته از الی هست

  30. دوست عزیز انجیل و تورات که تحریف شده اند، اگه نامی از حضرت محمد توشون نباشه تعجب نداره

  31. حاج آقای مسجد ما هم گفته که فقط قرآن تحریف نشده
   احتمالا حاج آقای کلیسای کشورهای غربی هم معتقدند که فقط انجیل تحریف نشده
   و حاج آقای دین بودا هم نظر خودش رو داره
   مردم هم اوسکول تشریف دارند

  32. اصلا ربطی نداره اگه توی قران نوشته که یحرفون الکلم عن مواضعه. که یعنی تورات و انجیل تحریف شده بعد تو با چه تحقیقی میگی قران تحریف شده اگه شده بود یکی فقط یک ایه میاورد مثل قران

  33. با سلام.ما مسلمانان همه با هم برادریم و نباید به اعتقادات و مذاهب همدیگر بی احترامی کنیم .این حرفها برخی مواقع باعث تفرقه و دشمنی میشه.ما نه کارشناس دین هستیم نه اینکه تحقیق درستی از انجیل یا تورات و یا قرآن داریم .

  34. سلام

   من مترجم زبان روسی هستم.
   در ترجمه انجیل به زبان روسی این مطلب اینطور نقل شده.

   زمانی که یحیی متولد میشه، ازش میپرسن تو کی هستی؟ تو عیسی هستی؟یحیی جواب داد نه .
   پرسیدن تو کی هستی؟ تو احمد هستی؟ جواب میده نه. دوباره میپرسن، تو ایلیا هستی؟ جواب میده نه، من یحیی هستم.

   چون پیامبران قبل بشارت دادنده بوند به ظهور حضرت عیسی ع ، حضرت محمد ع و امامان

 2. اگه درست بخونین در معنی ایلیا نوشته در زبان عبری نام پیامبرشونه و در زبان سریانی نام امیرالمومنین هست.

 3. سلام .آیا اسم ایلیا فقط پسرانه است یا ممکنه کسی اسم ایلیا رو برای دختر انتخاب کنه .لطفا راهنمایی کنید مرسی

  1. این نام نامی پسرانه است چون نام پیامبری مرد بوده. اما معنی مذکر نمیده

 4. با سلام
  من پسرم سه ماه دیگه به دنیا میاد و اسم ایلیا رو به خاطر اینکه احساس کردم اسم حضرت علی بوده و اینکه معنی راستگوی بزرگ یا خدای خدایان رو داشته از این اسم خوشمون اومده که برای پسرمون انتخاب کنیم ، حالا نمیدونم به عنوان یک ایرانی که عاشق خاک و کشورم هستم آیا این اسم رو بذاریم روی پسرمون یا نه ؟ ! لطفا همراهیم کنید سپاسگزارم

  1. سلام منم پسر خواهرم تازه بدنیا اومده و این اسم رو براش انتخاب کردن ، فکر نمیکنم خاک و کشور به علی و پیامبرامون برتری داشته باشه ،علی میتونست انگلیسی ،فارسی یا به هر زبان دیگه ای باشه ،، ما علی رو بخاطر علی بودنش دوست داریم در ثانی معنی اسم هم مهمه ،راستگوی بزرگ ،خدای خدایان،اسمی بهتر ازاین سراغ دارید؟؟شک نکن آقای مهدی،هم تلفظش هم معنیش زیبا هست

  2. سلام
   اسم من برای حدود ۱۶سال ایلیا
   بودودرمدرسه به خاطر این اسم
   واقعا اذیت شدم تا آخر ان را عوض
   کردم به علی به هر حال شما خود دانید

  3. علی هم اسم قشنگی است ولی برام غیر قابل باوره که شما بخوای برای حرف مردم (اگه راست بگین) اسمتو تغییر بدی ! کاشکی اینقدر اعتماد بنفس می‌داشتی که برای حرف مردم هر کاری نکنی
   در ضمن تغییر اسم بعد از ۱۸ سالگی امکان داره نه ۱۶ سالگی

  4. به چه دلیل اذیت شدی . اسم به این زیبایی با مسمایی و اصیل ایرانی چه بدی داشت که عوض کردید. توی قرن بیست و یکم دست از خریت و زمان جاهلیت اعراب بردارید

 5. سلام،من قصد دارم اگه بچه ام پسر شد اسمشو ایلیا بزارم،چون توی خواب بهم تلقین شد،خیلی روی ریشه ایرانی بودن اسم فرزندم حساس بودم ولی چون خواب این اسم رو دیدم و متوجه شدم نسبت داده شده ب امام علی خوشحال شدم،برام دعا کنید تا فرزندی سالم و علی وار داشته باشم،سپاس

  1. ایلیا زیباترین اسم دنیاست . ایشالا به سلامت دنیا بیاد . اسمی زیبا با مسما و اصیل ایرانی. که بعدها به بعضی از پیامبران و حضرت علی ربطش دادن

 6. من دوتا پسر دارم علی و ایلیا. ایلیا جهل روز داره و علی دو سال و نیم.

 7. من اسمم ایلیا است. من ۹ سالمه. بابام میگه معنی اسم ایلیا خدای خدایان نمی شه ولی من می گم که میشه…

 8. اقای ساجد…. شما اصلا حضرت علی رو مشناسید؟؟؟ واقعا که… براتون متاسفم

 9. کاش درمورد کسی که خدادر قرآن اشاره به ایشان داره(در حین نماز انگشترشونو رو به فقیر میدهند) با ادعای روشنفکری نظر ندیم مگر اینکه بعضیا خدای نکرده بخوان در وجود خدا و قرآن هم اظهار نظر کنند!

  1. تو قران کریم اشکارا اشاره به امام علی نشده چون اگه میشد مطمئنن قرانو نابود میکردند بلکه غیر مستقیم به ایشون اشاره شده مثل الگو قرار دادن ایشون در ایه بیست و یک سوره احزاب :)

 10. وقت طواف دور حرم فکر میکنم…
  این خانه بی دلیل ترک بر نداشتست…

 11. لطفا این حرف رو نزنید دوست عزیز چون قران معجزه پیامبر اسلام است و قابل تغییر و نابود شدن نیست!!! پس توجیه الکی نکنیم

 12. سلام من هم اسمم علیه به خاطر اینکه این اسم در زبان سریانی میشه ایلیا منم این اسم رو روی اکانتهایم میگزارم

 13. باسلام
  من اسم ایلیا رو انتخاب کردم بخاطر زیبایی تلفظش
  از عرب متنفرم چه علی باشه چه محمدچه…..
  همشون خون انسان ریختن ارزش تقدس ندارن
  همه بلاهایی که الان سر ما اومده همه زاییده ذهن یه ادم احمق که فقط از زندگی عیاشی را بلد بود(محمد)

  1. خون ریختن که همیشه بوده و هست و خواهد بود چون ظلم همیشه بوده و ست و خواهد بود ائمه و پیامبر و یارانشون هم خون انسان ها رو بر زمین ریختن چون اون ها ظلم کردن و صد البته پس ار اتمام حجتی که این عزیزان کردن خون ظالمین ریخته شده تا حق مظلوم ادا بشه یه حرفی میزنی شما همین خودت داعش بهت حمله کنه وسیله داشته باشی خونشو نمی ریزی؟؟؟؟آخه چرا فکر نمی کنید و بزرگان دین رو انقدر سبک نام میبرید!!!!!

  2. سپاس و صد سپاس از شما دوست عزیز
   خدا مسئولین مملکتی رو لعنت کنه
   هر روز زندگی تو ایران بدتر میشه
   فقط واسه کسایی که وصلن به این دولتمردا زندگی بهتر میشه

 14. در ضمن یادمون نره همه موقع گرفتاری یاد اهل بیت می افتیم و به اهل بیت متوسل میشیم پس خودمون رو الکی روشنفکر و اصیل ندونیم اهل بیت ربطی به عرب و عجم ندارن اونا فرستاده خدا هستن برا همه مردم نه فقط عرب

  1. داداش شما اگه موقع گرفتاریا متوسل میشی به اعراب کار اشتباهی می کنی. این کار ها برای عصر حجر هست و خرافات. از اعراب مسلمان بپرسید وقت گرفتاری چه می کنند آیا متوسل می شوند؟
   استیون هاکینگ داشت از مرض ناعلاج می مرد، بهش گفتن دو ماه دیگه میمیری. نه خدا رو قبول داشت نه اهل بیت رو دعا هم نکرد ۳۰ سال عمر کرد و به کل بشر خدمت کرد
   بعد شما به جای فکر برو در عالم هپروت و به کسی که نمی شناسی و زبونش رو حتی بلد نیستی متوسل شو (کمی هم حشیش یا تریاک بزن بلکه توهماتت قوی تر بشه!)
   کمی فکر کن و خودت رو از گرفتاری نجات بده و گرنه تا ابد در گرفتاری و جهنمت بمون

  2. خفه شو کثافت. برو اول اسمتو عوض کن بعد حرف بزن. در ضمن خدمات آقا امام زمان خامنه ای رو از یاد برده ای؟ این همه خیر و برکت رو نمی بینی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ایشون احمدنژاد و روحانی را خدمتگزار ملت کردند تا کشور قوت بگیرد و روی پای خودش و کالاهای چینی بایستد صادرات افزایش یافته و نرخ دلار به دروغ شده ۶۰۰۰ تومان زمان شاه دلار گران بوده چون گران فروش بوده اند این بزرگان نفت رو به زیر خانه ها جاری کرده اند و به زودی هر ایرانی از شیر آبش نفت می آید و ثروتمند می شود قیمت یک بشکه نفت معادل یک دوغ خانواده است ایرانی و محصول ایرانی یعنی نفت زنده باد ایران اسلامی و اسلام لعنت به چشم حسودان

 15. با سلام. ما یه قرآن قدیمی داریم که تو صفحات اولش قبل از شروع آیات قرآن شجره نامه های معصومین و اماما و یه سری از پیامبرا رو آورده.. تو اونجا نوشته شده ایلیا در کتاب سماوی منسوب به امیرالمومنین علی ع هست.. که فکر کنم از علامه مجلسی باشه.. بعد اونایی که میگن تورات و انجیل رو خوندن باید توجه داشته باشن که این کتابها توسط هر نویسنده که نوشته میشه و ناشری که چاپ میشه کلا عوض میشه.. یعنی دیگه اصالت نداره. مگه کتابهای خیلی قدیمیشون که اونم به دست ماها نمیرسه… به هر حال اسم قشنگیه

 16. آخه اینجا جای بحثهای مذهبیه؟ هیچ کدام از طرفین متقاعد نمیشن. فقط حال همدیگرو میگیرن.
  دنبال اسم میگشتم …
  ایلیا زیباست.

 17. درود عزیزان. نام ایلیا تشکیل شده از دو بخش است. ئیل یاه. عبری ها به خدا ئیل می گفتند و یاه در عبری یکی از اسامی خداست که در واقع یاه و یهوه یکی هستند. اسامی دیگری در عبری هستند که بخشی از آنها همراه با ئیل است. مانند مکائیل که به معنی ” کیست مانند خدا؟ ” و امانوئیل به معنی ” خدا با ماست. ” و اسم دانیال هم همینطور. که در واقع تلفظ عبری آن دانئیل است. دان ئیل . دان در عبری یعنی داوری و حکمت. پس معنی دانئیل یا دانیال می شود “حکمت و داوری خدا.” اسم ایلیا هم در واقع تلفظ عبری آن می شود ئیلیا یا ئیل یاه، که به معنی ” یهوه خدا است ” یا ” یهوه خدای من است.” یا ” خداوند خدای من است. ” می باشد.

 18. ایلیا از ریشه (ایلامیان) قدیمی ترین و اولین اقوامی که در ایران می بودند. و به زبان ایران باستان(خداوند خدا ) نام داشته وبه زبان سریانی ایرانی علی میباشد. که به معنی (خداوند خدا ) خدای من است نه (الله )که در کتب عهد قدیم نام خدائی هست که بهشت و آدم و هوا را او بوجود آورده.و خداوند خدا نیرویی در هستی می باشد که هوا وآب وخاک و وگیاه و موجود زنده و حیات را او آفریده.لازم به توضع است که هر نام علی که آن علی یا ایلیا نمی شود. و خدای مسلمانان الله
  وحضرت علی مسلمانان و نام علی . هم نام شخصی است که امام زمان نام دارد و می باید بهشت و حیات را در روی زمین بوجود آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *